Ornamentné sklá

Sú ploché odlievané sklá, na povrch ktorých je aplikovaný vzor buď na jednej alebo na oboch stranách. Ornamentné sklá od firmy VAK vám umožňujú dodať vášmu domovu štýl a eleganciu. Majú totiž špeciálnu povrchovú štruktúru. Okrem krásnej dekorácie môžu byť tiež nepriehľadné pre zvedavé oči, ale vždy dokonale presvetľujú interiér.

Izolačné sklo – špeciálne kombinácie s ornamentným sklom

Liate sklo je k dispozícii v rôznych štruktúrach a farbách. Liate sklo je priesvitné, ale nie jasne priehľadné. Je dekoratívne, rozptyluje svetlo a znižuje viditeľnosť. Aby sa zabezpečilo dobré okrajové spojenie, štruktúra odlievaného skla sa zvyčajne spracováva na vonkajšej strane. Keď sú štrukturované strany spracované smerom k dutine izolačného skla, tesnosť okrajového spoju nie je možné zaručiť. Liate sklo je kvôli svojim špecifickým vlastnostiam oveľa viac náchylné na prasknutie.

Ornamentné sklo a drôtené sklo sa môže pri vystavení slnečnému žiareniu nerovnomerne zahrievať. V kombinácii s izolačným sklom, obzvlášť v prípade výrazných tieňov dochádza k výraznému zvýšeniu rizika poškodenia v dôsledku tepelného preťaženia. Opačná tabuľa nesmie byť tenšia, a za žiadnych okolností hrubšia ako použité drôtosklo. Spracovanie ornamentného skla do izolačných skiel závisí od typu konštrukcie, jej orientácie a od faktorov výrobnej technológie.

V špecifikácii izolačného skla s ornamentným, alebo špeciálnym sklom musí byť zohľadnené:

Liate sklo je dokončené na štandardnú komerčnú kvalitu. Nie sme zodpovední za prípadné sťažnosti týkajúce sa kvality a farebných rozdielov.

Farbené ornamentné sklo sa pri vystavení slnečnému žiareniu môže nerovnomerne zahrievať. V kombinácii s izolačným sklom preto existuje riziko poškodenia.

Výslovne poukazujeme na to, že kombinácie izolačného skla s drôtosklom sú veľmi náchylné na prasknutie kvôli ich špeciálnym vlastnostiam. Akékoľvek poškodenie skla ktoré sa vyskytne, preto v žiadnom prípade nemožno považovať za dôvod na podanie reklamácie.

Tolerancia hrúbky skla je ± 2mm, v prípade kombinácie 2 rôznych štruktúr ornamentného skla je to +3/-2 mm.

Pri kombinácii ornamentného skla nesmie byť v izolačnom skle prekročený 4 mm hrúbkový rozdiel tabúľ.

Vyžiadajte si

cenovú ponuku

Potrebujete poradiť?

Zavolajte nám