Sklené sprchové kúty

Súčasný trend sprchových kútov sa uberá od klasických rámových sprchových kútov skôr ku luxusným skleným. Sklenené dvere a zásteny do sprchy sú menej náročné na údržbu, výborne dotvárajú moderný vzhľad celej kúpeľne a naviac ponúkajú široký výber rôznych úprav povrchu sklených stien a dverí, a tiež dávajú možnosť ľahšie sa prispôsobiť priestoru určeného pre výstavbu sprchovacieho kúta.

Varianty sprchových kútov

Presklené sprchové kúty - moderná súčasť kúpeľne

Sklené sprchové kúty a sprchové zásteny sú modernou súčasťou každej kúpeľne. Môžu mať mnoho podôb, či už výklenkové, rohové, 5-uholníkové, priechodné alebo sprchové kúty v tvare U. Sklené sprchové steny a dvere dodávajú sprchovému kútu eleganciu, vzdušnosť a odstraňujú pocit stiesnenosti pri sprchovaní aj v tom najmenšom sprchovacom kúte.

Luxusné celosklenené sprchové kúty vyrábame na mieru aby dokonale zapadli do priestoru. Sklo je vedené s náväznosťou na podlahu, bočné steny a strop. Sklenené sprchové kúty sa tak stávajú neoddeliteľnou súčasťou dizajnu vášho interiéru.

Sklenený sprchový kút pre akúkoľvek veľkú kúpeľňu

Sme hrdí na to, že ponúkame riešenie, ktoré je vhodné pre každého. Ako odborníci v odvetví tvrdeného skla a sklenených sprchových kútov sme schopní poskytnúť celý rad štýlov vyrobených na ľubovoľnú veľkosť alebo tvar. Naše sprchové zásteny na mieru sú vyrobené presne podľa vašich presných požiadaviek.

Rozdelenie podľa spôsobu otvárania dverí

Kyvné

Kyvné alebo obojstranne otváravé pánty sú najbežnejším konceptom pántov používaným v sprchách s otváravými dverami. Je možné ich otvárať maximálne 90 stupňov na každú stranu od nulovej polohy. Ich využitie je najmä na sprchovacie kúty, pri ktorých zákazník hľadá čistý dizajn a nechce používať žiadne tesnenia.

+ Čistý dizajn

Nižšie náklady

Nízka tesnosť 

- Prerušenie tesnení*

*Pri použití tesnení je potrebné ich prerušenie v oblasti pántov

Zdvíhacie

Pánty so zdvíhacou funkciou sú rozšírenou funkcionalitou jednostranne otváravých pántov. Pánty pri otváraní pridvihujú o niekoľko milimetrov cele dverné krídlo, čo umožňuje napríklad prekonať malú prekážku pre sprchou
(napr. kúpeľňovú podložku) a pri dovretí dotlačí tesnenie o podklad, ak je to vhodné. Uzatváranie funguje iba na princípe gravitácie, bez pružinových mechanizmov.

+ Jednoduchá konštrukcia

+ Veľmi dobrá tesnosť

+ Pridvihovanie dverného krídla

 

Dvere nedržia v otvorenej polohe

Jednostranné

Jednostranne otváravé pánty sú vhodné do spŕch, kde je prioritou tesnosť. Je nutné ich chrániť proti pretlačeniu za nulovú polohu mechanickým dorazom. Otváranie je o 180 stupňov smerom od uzavretej polohy. Tento typ pántov vyžaduje používanie tesnení na hranách skla.

+ Veľmi dobrá tesnosť

 

- Nutnosť chrániť proti pretlačeniu

- Vyššie náklady

 

Posuvné

Posuvné systémy sú vhodné do priestorov, kde by otváravé krídlo nemalo dostatok priestoru. Druhý prípad aplikácie je opačný - krídlo alebo sprcha sú rozmerov, ktoré presahujú možnosti otváravých systémov.

+ Jednoduchosť

+ Priestorová nenáročnosť

+ Dobrá tesnosť

+ Široké konštrukčné možnosti

- Nutný pevný diel

- Zmenšená priechodzia šírka

 

Posuvné dvere do sprchy
Posuvné dvere do prchy

Sklenené sprchové dvere a zásteny

Ponúkame širokú škálu sklenených dverí a stien na sprchové kúty, ktoré sa vyrábajú z odolného a bezpečného skla. Všetky naše výrobky sú vyrábané na mieru podľa požiadaviek zákazníka, čím zabezpečujeme maximálnu spokojnosť s našimi službami. Ak hľadáte kvalitné a spoľahlivé sklo na váš sprchový kút, neváhajte nás kontaktovať a radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho produktu pre vás.

Úplne premeňte svoju kúpeľňu pomocou moderných sklenených sprchových dverí od VAK, popredného dodávateľa inovatívnych sklenených produktov na Slovensku. Už roky sa venujeme návrhu, výrobe a inštalácii sprchových dverí a sklenených zásten do vane.

Ponúkame veľa štýlov sprchových dverí na mieru a sprchových zásten do vane. Či už uprednostňujete bezrámové sprchové dvere, posuvné sprchové dvere, čierny rám, sprchový sklenený panel walk-in, sprchové zásteny, rohové sprchové dvere, u nás vo VAK máme všetko!

Sklo do sprchy pre sprchové kúty je k dispozícii v rôznych štýloch a dizajnoch, takže si môžete nájsť také, ktorý sa hodí k zariadeniu a štýlu vašej kúpeľne.

Ukážky variánt sklenených sprchových kútov

Sklenené dvere do sprchy osviežia váš interiér v kúpeľni. Vyskúšajte neopozerané sklenené dvere do sprchy, samozrejme na mieru. Jedinečné a trendy sklenené dvere do sprchy vás povýšia do kategórie výnimočných. Originálne sklenené dvere do sprchy sú ideálny doplnok vhodný pre každý typ kúpelne.

Bezrámové sklenené sprchové kúty

Bezrámové sklenené sprchové kúty jednoducho vyzerajú lepšie a sú nadčasové. Navyše sa dajú ľahko udržiavať v čistote. Málo vecí sa ukáže byť upokojujúcejším ako pohľad na dokonale vyzerajúci sprchový sklenený kút - sprchové dvere z čistého skla. Naša spoločnosť vyrába sprchové dvere, špičkové robustné sklenené panely pre úžasný vzhľad vašej kúpeľne.

Personalizované bezrámové sklenené sprchové dvere sú jedným z hlavných produktov spoločnosti VAK. Na rozdiel od hobby marketov je možné naše dvere prispôsobiť, a preto sa hodia aj do tých najzložitejších sprchovacích kútov.

Čo je to bezrámový sprchový kút?

Pokiaľ ide o výber dizajnu, bezrámové sklenené sprchové kúty majú bližšie k moderným štýlom ako sprchové kúty s rámom. Bez rámu, ktorý by obkresľoval steny a dvere, bezrámové sprchy urobia vašu kúpeľňu otvorenou a vzdušnou.

Sprchové kúty vyrobené na mieru podľa vášho priestoru

Máme dlhoročné skúsenosti s výrobou sprchových kútov na mieru. Sprchové kúty na mieru od VAK vám umožnia vytvoriť bezproblémový, moderný a elegantný vzhľad kúpeľne.

Prekonajte všednosť a preskúmajte bohatstvo bezrámového sprchového kúta na mieru. VAK dokáže prispôsobiť posuvné aj kyvné sprchové dvere navrhnuté špeciálne pre každého majiteľa domu, aby vám poskytli výrazne veľkolepé útočisko a dodali vášmu domovu moderný luxus a hodnotu.

Potrebujete sprchovací kút na mieru?

Hľadáte pre svoju kúpeľňu sprchovací kút na mieru? Riešením sú sprchové dvere a zásteny na mieru, ktoré vynikajú kvalitou, atraktívnym dizajnom a priaznivou cenou.

Prečo si vybrať sklenený sprchovací kút od nás?

 • Možnosť realizácie sprchového kúta aj úplne neštandardných rozmerov
 • Každé riešenie môže byť úplne individuálne
 • Nepreberná variabilita sklenených sprchových kútov vyrábaných na mieru
 • Kvalitné tvrdené (bezpečnostné) sklo podľa priania zákazníkov v rôznych prevedeniach
 • Vysoko kvalitné kovanie, ktoré spĺňa vysoké štandardy

Možnosti riešenia sprchových dverí zo skla

 • Dvere do sprchy s pevnou stenou - plne nahradzuje sprchový kút
 • Sprchové dvere s vymurovanou priečkou - sprchové dvere do niky
 • Predelenie miestnosti či výklenku sprchovými dverami a iné.

Výhody a vlastnosti pri použití skla

Sprchové dvere a zásteny na mieru majú nespornú výhodu narozdiel od typizovaných modulov. Naše riešenie sa dokáže prispôsobiť potrebám a priestoru zákazníka, vrátane všetkých atypických riešení tak, aby v kúpeľniach dotvárali dizajn interiéru.

 • Dizajn - rozmanitý výber typov a farieb skla, povrchu a kovania
 • Čistenie a hygiena - jednoduchá údržba, ideálne pre alergikov
 • Možnosti prevedenia - individuálne, atypické riešenia na mieru
 • Rôzne modifikácie - pestrý výber variantov kovania a systémov
 • Prírodný materiál - s neustálym nárastom na popularite
 • Bezpečnosť - používame iba kvalitné materiály s certifikátom

Sklenené sprchové kúty na mieru ponúkajú neobmedzené možnosti dizajnu. Či už sú to bezrámové, otočné, polorámové alebo rámové sprchové dvere, sprchový kút na mieru je presne to, čo môžete potrebovať na dokončenie sna o dizajnovej kúpeľni.

Sprchové zásteny aj pre vaňu

Pomocou správnej sprchovej zásteny sa aj vaňa stane sprchovacím kútom na nabranie nových síl a inšpirácie. Jednodielna, dvojdielna, trojdielna, zaoblená alebo hranatá - Vašim predstavám nestojí nič v ceste vďaka našim riešeniam na mieru.

Vyrobíme sprchu do každej kúpeľne

VAK k vám prichádza so skutočne bohatou ponukou riešení tých najrôznejších typov sprchových kútov. Ponúkame vám rôzne tepelne tvrdené sklá. V našej ponuke nájdete ako matné, tak aj číre prevedenie skiel. Pre sprchové kúty je tiež možné použiť sklá rôznych vzorov alebo ornamentov.


Vyrobíme vám dvere do sprchy štandardné až po luxusnejšie prevedenie. Sprchové dvere vyrobíme na mieru pre všetky možné vstupy do sprchy a sprchového kútu. Na výber máte z rôznych možností otvárania aj prevedenia dverí.

Posuvné sklenené dvere do sprchy

Možným dizajnovým riešením pre sklenené dvere do sprchy môže byť posuvný systém otvárania dverí. Riešenie posuvných dverí do sprchy šetrí miestom a je vhodný pre menšie kúpeľne.Tento systém umožňuje vytvárať tiež skladacie sprchové steny aj zásteny na vane.

Posuvné dvere do sprchového kúta – pohodlné a funkčné

Vybudovanie sprchového kúta je výborným riešením do malých kúpeľní, vďaka ktorému prispôsobíte jeho veľkosť existujúcim podmienkam a zladíte tak celý interiér. Okrem vodovodných batérií či sifónov sú najdôležitejším prvkom takýchto konštrukcií posuvné sprchové dvere . Ich úlohou je oddeliť sprchu od zvyšku kúpeľne a zabrániť úniku vody okolo. Prečo je sprcha s posuvnými dverami lepšou voľbou?

Na rozdiel od otočných dverí nezaberajú veľa miesta.

Môžu byť inštalované v sprchách typu walk-in.

Sklené sprchové kúty na mieru

Túžite mať sklenené dvere do sprchy, ale nie ste si istí, či sa také dvere hodia práve do vašej kúpeľne a k vášmu sprchovému kútu? Naše sklenené dvere do sprchy prispôsobíme farebne aj tvarovo vášmu sprchovému kútu.

Zameriame, navrhneme, vyrobíme a namontujeme. Vďaka širokej ponuke kvalitného kovania a bezpečnostného skla, môžeme vytvoriť akékoľvek kombinácie dverí a fixných skiel. Od jednoduchých fixných zásten, cez jednoduché sprchové dvere na mieru, až po zostavy s fixnými sklami a otočnými alebo posuvnými dverami.

Sklenené sprchové kúty vynikajú svojou jednoduchosťou a eleganciou, evokujú pocit čistoty. Sklo ako materiál navyše umožňuje mnoho variant prevedení. Okrem toho, že vytvárajú príjemné prostredie, sú tiež veľmi praktické. Prepúšťajú dostatok svetla, navyše sa veľmi ľahko udržujú. Navrhujeme a vyrábame sprchové dvere na mieru. Prezrite si naše realizácie.

Sklenené dvere do sprchy sú realizované vrátane kvalitného kovania, tesnenia dverí a obvodového tesnenia.

Sklenené sprchové zásteny na mieru

Sklenené sprchové zásteny navrhneme a vyrobíme presne na mieru vašim individuálnym potrebám aj v ďalších rôznych variantách tak, aby zodpovedali možnostiam a požiadavkám vášho interiéru.
Výhodou celosklenených sprchovacích kútov a zásten je ich elegancia, čistota a praktickosť z hľadiska údržby.

Vytvoríme pre vás elegantný, moderný a cenovo dostupný sprchovací kút alebo sprchové dvere prvotriednej kvality. 

Prajete si Walk-in zástenu alebo moderné sklenené dvere do sprchy? My vám ich vyrobíme, stačí si vybrať typ sprchového kúta  a druh skla. Potom ho vyrobíme a namontujeme do novej kúpeľne.

Sme schopní vyrobiť a na mieru osadiť sprchové zásteny do akéhokoľvek priestoru či podkrovia a akékoľvek tvarované sklenené sprchové dvere.

Presklené luxusné sprchové kúty na mieru

Pozrite si naše portfólio projektov sprchových presklených zásten a dverí. Zákazníkom ponúkame zákazkový dizajn, výrobu a inštalačné služby s použitím vysoko kvalitného tvrdeného skla. Všetko je prispôsobené vašim presným požiadavkám a je doplnené o sofistikovaný rad kvalitných komponentov, ktoré vám poskytujú úplnú slobodu dizajnu.

Naše realizácie sklenených sprchoých dverí a kútov na mieru

Vyžiadajte si

cenovú ponuku

Potrebujete poradiť?

Zavolajte nám