VAK LOGO

Izolačné sklá TopTherm®

Ponúkneme vám niekoľko variantov izolačných skiel. Ako výrobca vieme, aké izolačné sklá váš priestor potrebuje. Izolačné sklá TopTherm vyrobíme na mieru a to všetko podľa vašich možností a potrieb.

Izolačné a dizajnové sklá

Prevedenie DIAMANT

Všetky uvedené sklá je možné dodať v prevedení Diamant – extra číre sklo (v závislosti od dostupnosti danej skloviny). 

DIAMANT je sklo typu float s vynikajúcimi optickými vlastnosťami. Veľmi nízky obsah oxidu železitého mu dáva optimálnu priezračnosť bez zvyškového zeleného zafarbenia. Je to jediné číre sklo, ktoré pri smaltovaní, lakovaní alebo sieťotlači umožňuje prirodzenú a vernú reprodukciu bielych a pastelových farieb. Používa sa v aplikáciách vyžadujúcich vysokú čírosť a priehľadnosť bez skreslenia farieb pri pohľade cez sklo.

DIAMANT je prakticky bezfarebné sklo, a to aj v prípade, že je použité na výrobu vrstvených bezpečnostných či akustických skiel ktoré majú väčšiu hrúbku. Pri použití extra číreho skla DIAMANT vzniká aj po navrstvení prakticky bezfarebný výrobok bez nežiadúcich zelených odtieňov.

Bez ohľadu na to, či sa jedná o novostavbu, alebo renováciu staršieho domu, vysoká funkcionalita moderných izolačných skiel poskytuje veľa podnetov na prácu. Je to predovšetkým vynikajúci tepelný výkon ktorý tu hrá kľúčovú úlohu. Tieto zvýšené štrukturálne požiadavky v súvislosti s prísnymi normami VAK zvláda s ľahkosťou aj vďaka svojej rozsiahlej palete produktov.

Okrem najlepšej možnej tepelnej izolácii, vo VAK kladieme hlavný dôraz na dobrú kombinovateľnosť rôznych funkčných prvkov. Energetická účinnosť, protislnečná ochrana, zvukový útlm, bezpečnosť a atraktívny vzhľad spolu tvoria aktívnu funkčnú jednotku. Pretože moderné plášte budov potrebujú špecifické riešenia ktoré zohľadnia zložité stavebné situácie.

Izolačné sklá
vrstvy skla

Vo firme VAK používame pri výrobe izolačných skiel materiály od popredných svetových výrobcov, aj preto sú naše sklá garanciou kvality.

 

Moderné izolačné sklo je vyrobené z dvoch alebo viacerých tabúľ klasického plaveného alebo špeciálneho skla s použitím rámikov a tesniaceho materiálu. Každá dutina je vystavená extrémne tenkému a takmer neviditeľnému povlaku s nízkou emisivitou (low-e), ktorý je nanesený na povrchu skla. Rámik medzi nimi obsahuje hygroskopické vysúšadlo a dutina je vyplnená špeciálnym tepelnoizolačným plynom.

Tepelné straty
cez zasklenie

Moderné izolačné sklo je vyrobené z dvoch alebo viacerých tabúľ klasického plaveného alebo špeciálneho skla s použitím rámikov a tesniaceho materiálu. Každá dutina je vystavená extrémne tenkému a takmer neviditeľnému povlaku s nízkou emisivitou (low-e), ktorý je nanesený na povrchu skla. Rámik medzi nimi obsahuje hygroskopické vysúšadlo a dutina je vyplnená špeciálnym tepelnoizolačným plynom.

Výmena energie v izolačnom skle
bez nízkoemisného povlaku

Moderné izolačné sklo je vyrobené z dvoch alebo viacerých tabúľ klasického plaveného alebo špeciálneho skla s použitím rámikov a tesniaceho materiálu. Každá dutina je vystavená extrémne tenkému a takmer neviditeľnému povlaku s nízkou emisivitou (low-e), ktorý je nanesený na povrchu skla. Rámik medzi nimi obsahuje hygroskopické vysúšadlo a dutina je vyplnená špeciálnym tepelnoizolačným plynom.

Vývoj izolačného skla

Moderné izolačné sklo sa môže pochváliť dlhou históriou vývoja: Americký patent na izolačné sklo bol udelený už v roku 1865, avšak priemyselná výroba nezačala až do polovice 20. storočia. V podstate to boli dve tabule spojené pomocou oloveného kanála alebo priamo zvarené ako celosklenená jednotka. Onedlho, koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia, organicky utesnené spojenie okraja získalo široké uznanie. Pôvodne bola zapečatená len zadná časť rámiku, avšak neskôr, s plynom naplnenými tabuľami bolo potrebné použiť dodatočný stupeň primárneho tesnenia (butyl) na bočné steny rámiku. Na jednej strane sa to urobilo na zlepšenie tesnosti a predĺženie životnosti, na strane druhej na industrializáciu výrobného procesu, v ktorom butyl slúži ako pomôcka pri výrobe. Dnes je dvojstupňové okrajové spojenie izolačného skla vrcholom technologického vývoja. Distančný rámik je perforovaný smerom dovnútra tabule a naplnený vysoko účinným vysušovadlom. Na utesnenie dutiny proti prenikaniu vodnej pary a proti strate plynu je dištančný rámik na obidvoch stranách vybavený trvalo elastickým tesniacim prostriedkom na báze polyizobutylénu (butyl). Butyl má extrémne nízke tempo šírenia vodnej pary. Navyše, priestor zostávajúci mimo dištančného rámiku je do okrajov tabule vyplnený trvale elastickým tmelom. Kvalita utesnenia okraja určuje životnosť jednotky izolačného skla. S priemyselne vyrábaným viac-tabuľovým izolačným sklom, bolo možné nahradiť jednoduché zasklenie vo vykurovaných budovách vo veľkom meradle. Izolačné sklo prináša životne dôležitú a trvalú ochranu klímy. Vývoj izolačného skla prebieha špeciálne v oblasti tepelnej izolácie.

Lepšia tepelná izolácia so SWISSPACER

Inovačný dištančný rámik pre teplý okraj izolačných skiel.

 

Použitie dištančného rámika Swisspacer je vždy o výbere vyššej energetickej účinnosti, najlepšieho komfortu bývania a úspore CO2. Čo majú všetky dištančné rámiky Swisspacer spoločné, je mimoriadne vysoká kvalita originálneho teplého okraja pre udržateľné okná a fasády. Jednoduchý, elegantný dizajn, široká škála farieb a zamatovo matná povrchová úprava tiež umocňujú vzhľad pri každej aplikácii.

Tmelenie_izolacnych_skiel

Najpoužívanejšie tmely

Polysulfid

Polyuretán

Silikón (Pre nechránené okrajové tmelenia, štrukturálne a strešné zasklenia)

Veľmi slabá tepelná izolácia jednoduchého zasklenia Ug = 6 W/m2K sa zlepšila izolačným dvojsklom naplneným vzduchom až na hodnotu 3 W/m2K. Je to však hodnota, ktorá sa po čase ukázala ako nedostatočná pre dnešné požiadavky na energetickú úsporu a tepelnú pohodu. Ďalším krokom vo vývoji tepelnoizolačného skla bolo izolačné sklo s nízko emisným povlakom (low-E) a náplňou inertného plynu s koeficientom tepelného prestupu Ug = 1,4 W/m2K a lepším. Dnes, s optimalizovanými povlakmi a náplňami inertného plynu je v izolačných dvojsklách možné dosiahnuť hodnoty Ug do 0,9 W/m2K. Najbežnejším typom je izolačné sklo s hodnotami Ug 1,1 až 1,0 W/m2K s argónom v dutine.

Ozdobné mriežky izolačných skiel

Výber správneho okna zahŕňa aj zohľadnenie regionálnych architektonických štýlov alebo špecifických požiadaviek zákazníka. Mriežka je jedným z najobľúbenejších dizajnových prvkov, ktoré obohacujú dizajn okna.

Rozdelením povrchu skla mriežkou sa spestruje a prispôsobuje vzhľad budov s okolitými budovami alebo sa jednoducho napĺňajú dizajnové predstavy klienta. Dom postavený v rustikálnom štýle je jednoducho nepredstaviteľný bez ozdobných mriežok. Pri rekonštrukcii historických okien s mriežkami sa pôvodný charakter zodpovedajúci štýlu budovy musí spravidla zachovať. Podlieha teda silným regionálnym rozdielom v štýle a frekvencii ich použitia. Rozlišuje sa medzi rôznymi typmi a dizajnom.

Úspora energií

Prísnejšie právne predpisy vyžadujúce väčšiu tepelnú izoláciu opláštenia budov vedú vpred vývoj izolačného skla a to v záujme úspor energie a ochrany klímy. Technológia pasívneho domu vyžaduje okná s Uw hodnotami 0,8 W/m2K alebo nižšími. To nie je možné bez tepelnoizolačného trojskla, pri ktorom je možné dosiahnuť Ug hodnoty 0,8 až 0,4. Súčasne s použitím nových dištančných systémov bolo možné drasticky zredukovať tepelný most vytvorený na okraji izolačného skla tepelne vodivými spojovacími materiálmi. Bežné rámiky sú vyrobené z vysoko tepelne vodivého hliníka alebo z ocele. V posledných rokoch sa tepelne vylepšené rámiky vyrobené z menej vodivej a tenkostennej nehrdzavejúcej ocele alebo z plastov (Swisspacer) do veľkej miery stávajú udržateľným trendom budúcnosti.

Dnešné izolačné sklo TopTherm Plus má výrazne nižšie koeficienty tepelnej priepustnosti než kedykoľvek predtým. S týmto sklom je možné nielen uspokojiť najnáročnejšie požiadavky, ale inovatívnymi a priekopníckymi riešeniami ich aj ďaleko prekonať.

 

Pridajte do svojho izolačného skla integrované žalúzie Vitriso a úspora energie vzrastie na daľší level.