Fasádne sklo

Medzi stavebnými materiálmi našlo sklo v posledných rokoch svoje pevné miesto, a to ako vďaka novým vlastnostiam a technológiám spracovania, tak aj moderným spôsobom uplatnenia. Sklo sa stalo neoddeliteľnou súčasťou reprezentatívnych budov veľkých spoločností, stále častejšie je využívané aj u menších stavieb, a to ako v interiéri, tak v exteriéri.

Veľkoplošné sklenené steny z rovného aj ohýbaného skla nie sú v stavebníctve žiadnou novinkou. Vďaka moderným technológiám je dnes možné zlepšovať jeho vlastnosti, prípadne ho upraviť pre určité účely, v súčasnej architektúre ponúka preto viac možností uplatnenia.

Tvrdené, kalené sklo 

Na stavebné účely je využívané často bežné sklo, ale v prípadoch, keď je vystavené vyššiemu tlaku, vysokým alebo veľmi nízkym teplotám alebo iným neštandardným podmienkam, je volené takzvané bezpečnostné, teda kalené sklo. Vysoko extrémnym podmienkam je vystavené sklo na fasádach.

Z tvrdeného, kaleného skla, sa vyrábajú výplne dverí, celosklenené deliace steny, výplne zábradlia, zásteny sprchovacích kútov, obklady stien, presklené zastávky MHD, strechy, už spomínané sklenené fasády domov a podobne.

Možnosti sklenených fasád - fasádne sklo

Veľkou prednosťou skla je jeho transparentnosť, ľahkosť a vďaka novým technológiám i vlastnosti tepelno a zvukovo izolačné, ktoré umožňujú využívať ho ako plnohodnotný a zaujímavý stavebný materiál. V prípade fasád izoluje sklo interiér pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi exteriéru, ako je chlad alebo nadmerné teplo, ostré slnečné svetlo, hluk, prach, súčasne však tieto dve odlišné prostredia opticky spája.

Fasády zo skla pôsobia noblesne, elegantne, ľahko a veľmi moderne, na vysoko lesklých plochách sa odrážajú okolité budovy, krajina, obloha, a vďaka tomu tiež ľahšie splynú s prostredím.

Špeciálne sklá

Vývoj smerujúci k transparentnej architektúre si vyžaduje stále viac skla. Veľké presklené fasády v kancelárskych budovách sa mohli realizovať v praxi až vďaka špeciálnym sklám, ktoré chránia pred slnečným žiarením. Tieto sklá zabraňujú nepríjemnému zahrievaniu interiéru a znižujú tak záťaž klimatizácie. Šetria energiu a aktívne tak prispievajú k zlepšovaniu životného prostredia.

Vyžiadajte si 
cenovú ponuku

Potrebujete poradiť?

Zavolajte nám