VAK LOGO

Ornamentné sklá

Sú ploché odlievané sklá, na povrch ktorých je aplikovaný vzor buď na jednej alebo na oboch stranách. Ornamentné sklá od firmy VAK vám umožňujú dodať vášmu domovu štýl a eleganciu. Majú totiž špeciálnu povrchovú štruktúru. Okrem krásnej dekorácie môžu byť tiež nepriehľadné pre zvedavé oči, ale vždy dokonale presvetľujú interiér.

dizajnove_skla_master_point

Izolačné sklo – špeciálne kombinácie s ornamentným sklom

Liate sklo je k dispozícii v rôznych štruktúrach a farbách. Liate sklo je priesvitné, ale nie jasne priehľadné. Je dekoratívne, rozptyluje svetlo a znižuje viditeľnosť. Aby sa zabezpečilo dobré okrajové spojenie, štruktúra odlievaného skla sa zvyčajne spracováva na vonkajšej strane. Keď sú štrukturované strany spracované smerom k dutine izolačného skla, tesnosť okrajového spoju nie je možné zaručiť. Liate sklo je kvôli svojim špecifickým vlastnostiam oveľa viac náchylné na prasknutie.

V špecifikácii izolačného skla s ornamentným, alebo špeciálnym sklom musí byť zohľadnené:

  • Liate sklo je dokončené na štandardnú komerčnú kvalitu. Nie sme zodpovední za prípadné sťažnosti týkajúce sa kvality a farebných rozdielov.
  • Farbené ornamentné sklo sa pri vystavení slnečnému žiareniu môže nerovnomerne zahrievať. V kombinácii s izolačným sklom preto existuje riziko poškodenia.
  • Výslovne poukazujeme na to, že kombinácie izolačného skla s drôtosklom sú veľmi náchylné na prasknutie kvôli ich špeciálnym vlastnostiam. Akékoľvek poškodenie skla ktoré sa vyskytne, preto v žiadnom prípade nemožno považovať za dôvod na podanie reklamácie.
  • Tolerancia hrúbky skla je ± 2mm, v prípade kombinácie 2 rôznych štruktúr ornamentného skla je to +3/-2 mm.
  • Pri kombinácii ornamentného skla nesmie byť v izolačnom skle prekročený 4 mm hrúbkový rozdiel tabúľ.
Dizajnove_skla_master_ray

Ornamentné sklo a drôtené sklo sa môže pri vystavení slnečnému žiareniu nerovnomerne zahrievať. V kombinácii s izolačným sklom, obzvlášť v prípade výrazných tieňov dochádza k výraznému zvýšeniu rizika poškodenia v dôsledku tepelného preťaženia. Opačná tabuľa nesmie byť tenšia, a za žiadnych okolností hrubšia ako použité drôtosklo. Spracovanie ornamentného skla do izolačných skiel závisí od typu konštrukcie, jej orientácie a od faktorov výrobnej technológie.