VAK LOGO

Sklené sprchové kúty

Súčasný trend sprchových kútov sa uberá od klasických rámových sprchových kútov skôr ku luxusným skleným. Sklenené dvere a zásteny do sprchy sú menej náročné na údržbu, výborne dotvárajú moderný vzhľad celej kúpeľne a naviac ponúkajú široký výber rôznych úprav povrchu sklených stien a dverí, a tiež dávajú možnosť ľahšie sa prispôsobiť priestoru určeného pre výstavbu sprchovacieho kúta.

Sklenený sprchový kút

Varianty sprchových kútov

Rohové

5-uholníkové

V tvare U

Priechodné

Riešenia pre vaňu

sprchovy kut

Presklené sprchové kúty - moderná súčasť kúpeľne

Sklené sprchové kúty a sprchové zásteny sú modernou súčasťou každej kúpeľne. Môžu mať mnoho podôb, či už výklenkové, rohové, 5-uholníkové, priechodné alebo sprchové kúty v tvare U. Sklené sprchové steny a dvere dodávajú sprchovému kútu eleganciu, vzdušnosť a odstraňujú pocit stiesnenosti pri sprchovaní aj v tom najmenšom sprchovacom kúte. Luxusné celosklenené sprchové kúty vyrábame na mieru aby dokonale zapadli do priestoru. Sklo je vedené s náväznosťou na podlahu, bočné steny a strop. Sklenené sprchové kúty sa tak stávajú neoddeliteľnou súčasťou dizajnu vášho interiéru.

Sklenený sprchový kút pre akúkoľvek veľkú kúpeľňu

Sme hrdí na to, že ponúkame riešenie, ktoré je vhodné pre každého. Ako odborníci v odvetví tvrdeného skla a sklenených sprchových kútov sme schopní poskytnúť celý rad štýlov vyrobených na ľubovoľnú veľkosť alebo tvar. Naše sprchové zásteny na mieru sú vyrobené presne podľa vašich presných požiadaviek.

Sklo pre sprchové zásteny TIMELESS

Transparentné sklo s antikoróznym povlakom pre jednoduchú údržbu.

Timeless je sklo určené pre sprchové zásteny. Toto sklo sa čistí výrazne jednoduchšie ako bežné sklá bez povrchovej úpravy. Voda steká po tomto skle omnoho rýchlejšie čo obmedzuje usádzanie vodného kameňa a vznik škvŕn. Ak aj nejaké škvrny a nečistoty vzniknú, je ich možné odstrániť omnoho jednoduhšie. Povlak na povrchu je takmer neviditeľný.

Timeless_sklo_pre_sprchové_zásteny

Spôsob otvárania dverí

Kyvné

Kyvné alebo obojstranne otváravé pánty sú najbežnejším konceptom pántov používaným v sprchách s otváravými dverami. Je možné ich otvárať maximálne 90 stupňov na každú stranu od nulovej polohy. Ich využitie je najmä na sprchovacie kúty, pri ktorých zákazník hľadá čistý dizajn a nechce používať žiadne tesnenia.

 

+ Čistý dizajn

+ Nižšie náklady

– Nízka tesnosť 

– Prerušenie tesnení*

Jednostranné

Jednostranne otváravé pánty sú vhodné do spŕch, kde je prioritou tesnosť. Je nutné ich chrániť proti pretlačeniu za nulovú polohu mechanickým dorazom. Otváranie je o 180 stupňov smerom od uzavretej polohy. Tento typ pántov vyžaduje používanie tesnení na hranách skla.

 

+ Veľmi dobrá tesnosť

– Nutnosť chrániť proti pretlačeniu

– Vyššie náklady

Zdvíhacie

Pánty so zdvíhacou funkciou sú rozšírenou funkcionalitou jednostranne otváravých pántov. Pánty pri otváraní pridvihujú o niekoľko milimetrov cele dverné krídlo, čo umožňuje napríklad prekonať malú prekážku pre sprchou (napr. kúpeľňovú podložku) a pri dovretí dotlačí tesnenie o podklad, ak je to vhodné. Uzatváranie funguje iba na princípe gravitácie, bez pružinových mechanizmov.

 

+ Jednoduchá konštrukcia

+ Veľmi dobrá tesnosť

+ Pridvihovanie dverného krídla

– Dvere nedržia v otvorenej polohe

Posuvné

Posuvné systémy sú vhodné do priestorov, kde by otváravé krídlo nemalo dostatok priestoru. Druhý prípad aplikácie je opačný – krídlo alebo sprcha sú rozmerov, ktoré presahujú možnosti otváravých systémov.

 

+ Jednoduchosť

+ Priestorová nenáročnosť

+ Dobrá tesnosť

+ Široké konštrukčné možnosti

– Nutný pevný diel

– Zmenšená priechodzia šírka

Sklenené sprchové dvere a zásteny

Úplne premeňte svoju kúpeľňu pomocou moderných sklenených sprchových dverí od VAK, popredného dodávateľa inovatívnych sklenených produktov na Slovensku. Už roky sa venujeme návrhu, výrobe a inštalácii sprchových dverí a sklenených zásten do vane. Ponúkame veľa štýlov sprchových dverí na mieru a sprchových zásten do vane. Či už uprednostňujete bezrámové sprchové dvere, posuvné sprchové dvere, čierny rám, sprchový sklenený panel walk-in, sprchové zásteny, rohové sprchové dvere, u nás vo VAK máme všetko! Sklo do sprchy pre sprchové kúty je k dispozícii v rôznych štýloch a dizajnoch, takže si môžete nájsť také, ktorý sa hodí k zariadeniu a štýlu vašej kúpeľne.

Ukážky našich realizácií