VAK LOGO

Sklené steny

Sklené steny sú v súčastnosti najmodernejším trendom v oblasti delenia priestoru, môžu byť pevné alebo posuvné (skladacie). Sklenená stena je zostavená z niekoľkých buď pevných, príp. pohyblivých sklenených dielov.
V spojení celosklenených stien a dverí s kvalitnými prvkami kovania je možné dosiahnuť mimoriadného vzhľadu akéhokoľvek interiéru.

Sklenené steny

Sklenená stena na mieru od VAK vytvára inšpiratívne prostredia, ktoré zlepšujú výhľad a dizajn vášho priestoru bezproblémovou integráciou interiéru a exteriéru. Sme lídrom v tomto odvetví a ponúkame kompletné služby od výroby až po samotnú inštaláciu profesionálnou technikou.

Sklenené steny

Posuvné alebo pevné sklenené steny pre interiér aj exteriér

Dajte životu okolo seba novú dimenziu. Sklenené steny oddelí priestor rýchlo a elegantne, navyše ich môžete ich použiť v interiéri aj exteriéri.

Dizajnové a praktické

Steny zo skla (priečky) prinášajú do interiéru nový nádych moderného dizajnu a zároveň sú neuveriteľne praktické. Cez sklo sa dostane viac svetla čo má za následok optické zväčšenie priestoru. Takéto krásne sklenené steny dokážu unikátnym spôsobom predeliť priestor. Sklenené priečky a sklenené steny sú obľúbeným a funkčným doplnkom moderných interiérov. Prirodzené svetlo počas dňa, ktoré sklenená stena prepúšťa, pomáha v takomto domácom či pracovnom prostredí cítiť sa lepšie.

Predelenie miestnosti sklom

Sklenené steny sú alternatívou k tradičným murovaným alebo sadrokartónovým priečkam. Podobne ako ony dokážu oddeliť opticky, zvukovo aj pocitovo jednotlivé zóny v interiéri, naviac ale nezmenšujú priestory a nechajú prestúpiť svetlo aj do najmenších záhybov v objekte. Potrebujete predeliť miestnosť? Použite sklenú stenu, otvára priestor a môžte ju mať v rôznych farbách a vzoroch. Časť steny môžu tvoriť sklené dvere ktoré vám nahradia tie klasické. Samozrejmosťou je použitie kvalitného kaleného skla, ktoré vás ochráni v prípade náhodného rozbitia. Sklené steny sú dizajnovým prostriedkom na predelenie priestoru v byte alebo v budove. Ľudia majú vďaka nemu viac či menej prehľad o dianí vo svojom okolí. Najčastejšie sa vyrábajú ako úplne priehľadné alebo čiastočne priehľadné. Sklené priečky opticky zväčšujú a presvetľujú priestor, dizajnovo ladia s každým interiérom. Spĺňajú funkciu rozdelenia priestoru a zároveň sú sklenené steny pekným doplnkom interiéru - domu, kancelárií, recepcií, predajných výkladov a iných miest.

Sklenená stena - VAK

Výhody sklenených stien od VAK

Sklenené steny sú elegantným a vzdušným riešením v moderných kanceláriách, reštauračných priestoroch, obchodoch ale aj rodinných domoch. Sú zostavené z niekoľkých pevných alebo pohyblivých dielov z bezpečnostného certifikovaného skla. Voľbou skla pre sklenené steny a jeho povrchovej úpravy môžete nastaviť mieru transparentnosti steny, aj pri zachovanej priepustnosti svetla do miestnosti.

Steny z tvrdeného skla pre vašu kanceláriu

Tvrdené sklo, ktoré je pevnejšie ako štandardné sklo, je najlepšou voľbou na vytvorenie sklenenej steny vo vašej kancelárii. Bezrámové sklenené steny alebo bezrámový deliaci systém sú esteticky krásnym dizajnovým prvkom a ich minimálny profil vytvára čistý, aerodynamický vzhľad. Vzhľadom k tomu, že je bez rámu, vytvára dokonalú sklenenú stenu alebo dvere.

Sklenené steny v exteriéri na zasklenie terás a pergol

Zasklenie pergoly alebo terasy rozširuje úžitkovú plochu a tiež zvyšuje komfort obývanie týchto priestorov. Zasklený priestor tiež eliminuje hluk a prach z okolia. Vďaka zasklenej terase či pergole ich môžete využívať aj za nepriaznivého počasia, pretože ste chránení proti vonkajšiemu prostrediu.

Celoročné využitie terasy

V dnešnej dobe je trendom vonkajšie terasy využívať celoročne. Aby ste si mohli užívať tepelnej pohody aj v zimných mesiacoch, nezaobídete sa bez bočného zasklenia. Z otvorenej terasy sa môže jednoducho stať zimná záhrada.

Luxusné, napriek tomu výhodné presklenie terasy

Kvalitné presklené terasy sa radí medzi luxusné produkty Sú však výbornou investíciou, ktorá zásadne zhodnotí cenu nehnuteľnosti. Samozrejmým predpokladom je odolnosť a dlhá životnosť konštrukcie presklenej terasy, zasklenia aj doplnkov. Presklená terasa pritom vyžaduje minimálnu údržbu a tiež znižuje nároky na údržbu podlahy terasy.

Sklenené steny: posuvné alebo napevno

Svoju pergolu alebo terasu môžete zaskliť dvoma spôsobmi a to buď pevnou alebo posuvnou sklenenou stenou na mieru.

Sklenené steny sú v súčasnosti obľúbeným trendom v oblasti priestoru a môžu byť pevné alebo posuvné. Sklenená stena môže pozostávať buď z pevných alebo posuvných (skladacích) panelov. Môžu byť postavené ako pevná stena alebo pozostávajúca z pohyblivých panelov.

Prečo zvoliť presklené steny?

Presklené steny predstavujú jednoduchý spôsob, ako si okamžite vytvoriť súkromie a svetlé, vzdušné pracovné priestory. Všetky naše špičkové presklené steny majú minimalistický dizajn, aby ladili s čistým vzhľadom priestoru.

Ukážky našich realizácií