VAK LOGO

Sklené markízy
a striešky

Svetlé, elegantné, voľne zavesené - tak je možné parafrázovať účinok strechy od VAK v niekoľkých slovách. Vzájomné pôsobenie priehľadných sklených prvkov a elegantných držiakov z nehrdzavejúcej ocele robia túto sklenú strechu ideálnym systémom na ochranu proti vplyvom počasia bez toho, aby sme dávali vchody, výklady alebo terasy do tieňa. Kombinácia skla a kvalitného kovania má nielenže extrémne harmonický vzhľad, ale dokonca ideálne zapadne do akéhokoľvek architektonického konceptu, alebo akéhokoľvek štýlu budovy.

Sklená markíza
Sklenená strieška

Celosklené markízy s tiahlami

Sklená markíza s tiahlami sa skladá zo sklenenej dosky, nerezových tyčí a kotviacich nastaviteľných kĺbov, ktoré udržujú striešku v bezpečnom sklone.

 

  • vysadenie skla až do 2100 mm
  • možnosť špeciálnych rohových, oblúkových a nadrozmerových riešení

  • niekoľko druhov kotvenia

Sklenené markízy a striešky s tiahlami
Sklenené markízy a striešky
Sklena_strieska_konzolova
Sklena_strieska_konzolova
Sklenené markízy a striešky

Konzolové celosklené markízy

Najčastejšie riešenie sklenej striešky alebo markízy. Konzoly sú pevne ukotvené do fasády a určujú pevnosť a sklon markýzy. 

 

  • vysadenie skla až do 1400 mm
  • kvalitné kovanie na montáž prístrešku bez použitia tiahiel

 

Sklenená strieška

Samonosné celosklené markízy

Riešenie pre tých čo majú radi minimalizmus. Sklená strieška je pevne vložená do profilu ukotveného vo fasáde.

 

  • vysadenie skla až do 800 mm
  • kvalitné kovanie na montáž prístrešku bez použitia tiahiel
Sklena_streska_samonosna
Sklena_streska_samonosna

Estetické a trvácne riešenie

Sklenené striešky dotvárajú estetický vzhľad objektu. Sklo sa hodí k moderným stavbám, ale aj ako doplnok k historickým budovám. Sklenené markízy plnia aj funkciu ochrannú (ochrana proti dažďu, snehu alebo proti slnku). Sklenené striešky a markízy sú vyrobené z kvalitného skla.

Ponúkame tiež zasklievanie existujúcich alebo iných vlastných prístreškov, terás a pergol, všetky sklenárske práce na mieru spolu so zameraním a technickým návrhom, dopravou a montážou.

Sklenené prístrešky na mieru (zvyčajne umiestnené pri vchode do budovy), ponúkajú riešenie pre každý vchod, vchodové dvere, balkón a terasu. Sklenené prístrešky sa často používajú na firemných budovách, aby na zákazníkov a partnerov pôsobili atraktívnym dojmom.

Poskytne vám všetky služby z jedného miesta, od plánovania a individuálnej ponuky až po dodávku a montáž. Tešíme sa na váš dopyt.’y

sklenene_markizy_a_striesky

Chcete mať terasu prekrytú, no zároveň dostatočne svetlú? Riešením môžu byť sklenené markýzy. Dokážu poskytnúť ochranu pred poveternostnými vplyvmi a zároveň prepúšťajú dostatok prirodzeného svetla. Sklenené markízy sú vyrábané na objednávku, berúc do úvahy všetky vlastnosti konštrukcie a vaše želania. Strešné zasklenie chráni pred dažďom a slnkom a zároveň vám umožní naplno si vychutnať čerstvý vzduch a krásne výhľady. Ak hľadáte spôsob, ako dodať vášmu vonkajšiemu obytnému priestoru nádych luxusu, zvážte sklenené markízy alebo prístrešku na mieru. 

Tieto produkty sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a dokážu poskytnúť ochranu pred poveternostnými vplyvmi a zároveň prepúšťať dostatok svetla. Vyzerajú tiež skvele a dajú sa prispôsobiť štýlu vášho domova. Ak si nie ste istí, aký typ sklenenej markízy alebo prístrešku je pre vás najlepší, náš tím v spoločnosti VAK vám môže pomôcť vybrať perfektné riešenie pre vaše potreby.

 

Prezrite si nami realizované vchodové sklenené striešky – markízy na mieru.

Ukážky našich realizácií