VAK LOGO

Swisspacer

Inovačný dištančný rámik pre teplý okraj izolačných skiel.

Použitie dištančného rámika Swisspacer je vždy o výbere vyššej energetickej účinnosti, najlepšieho komfortu bývania a úspore CO2. Čo majú všetky dištančné rámiky Swisspacer spoločné, je mimoriadne vysoká kvalita originálneho teplého okraja pre udržateľné okná a fasády. Jednoduchý, elegantný dizajn, široká škála farieb a zamatovo matná povrchová úprava tiež umocňujú vzhľad pri každej aplikácii.

Izolačné sklá - VAK

Dištančný rámik SWISSPACER ADVANCE výrazne prispieva k vysokej energetickej účinnosti izolačných skiel vďaka svojej nízkej tepelnej vodivosti (hodnota Lambda). Lepšie hodnoty U pri oknách a fasádach je možné dosiahnuť vďaka nižším hodnotám Psí. Tepelná strata je nižšia, čo vedie k úspore nákladov na kúrenie. Okrem toho pomáha SWISSPACER ADVANCE vytvárať príjemnejšie prostredie v budovách, pretože teploty na okraji izolačného skla sú v zime dostatočne vysoké, čím znižujú riziko vzniku kondenzácie a plesní.

Vysokovýkonný dištančný rámik SWISSPACER ULTIMATE má mimoriadne nízku tepelnú vodivosť  pri okraji izolačného skla. Garantuje vynikajúce hodnoty Psi a stará sa o adekvátne nízku hodnotu Uw okien a fasád. SWISSPACER ULTIMATE patrí podľa smernice ift WA-17/1 a WA-08/3 k najlepším teplým dištančným rámikom na svete.

Štandardné farby swisspacer: