VAK LOGO

Priechodné sprchové kúty

Súčasným trendom sú otvorené sprchové kúty priechodné walk-in. Podoba sprchových kútov sa v posledných rokoch výrazne zmenila. Malé rohové typy vhodné do priestorovo menších kúpeľní doplnili veľkoryso riešené sprchové kúty s odľahčenou konštrukciou alebo v bezrámovom prevedení, a dokonca aj bez dverí.

Najbežnejšie riešenia priechodných sprchových kútov

Sprchové kúty – priechodné - walk in zástena na mieru - VAK
Sprchové kúty – priechodné - walk in zástena na mieru - VAK

Walk in sprchový kút

Hitom posledných rokov sú otvorené sprchové kúty, ktoré nazývame priechodné walk-in. Tvorí ho stena do sprchového kúta zo skla, ktorá môže byť navyše v rôznych prevedeniach. Ich popularita stúpla natoľko, že sa rovnako ako dizajnové vane určené do priestoru stávajú súčasťou spální alebo otvorených apartmánov.

Walk in sprchovací kút bez vaničky s vyspádovanou podlahou umožňuje veľmi elegantne farebne zjednotiť podlahu v celej kúpeľni. Vďaka transparentným skleneným plochám sa ešte umocní efekt voľného priestoru. Naše sklá majú navyše špeciálnu ochrannú vrstvu, ktorá zaisťuje maximálnu bezpečnosť.

Ukážky možných riešení

Sprcha bez vaničky so sklenenou zástenou

Najmodernejším trendom sú sprchové kúty len so sklenenou zástenou a bez vaničky, len s odtokovým žľabom priamo v podlahe, označované ako walk in sprcha. Tu sa fantázii medze nekladú.

Walk-in sprchové zásteny sú pevné sprchové zásteny, zvyčajne s vystužovacími tyčami, ramenami a sú dodávané v rámových a bezrámových dizajnoch.

Na sprchovú zástenu walk in sa vždy používa kalené sklo o hrúbke 8 až 10 mm. Kalené sklo je až päťkrát odolnejšie voči nárazom do svojej plochy ako sklo obyčajné.

Ak máte predstavu o modernej sklenenej stene, vďaka ktorej kúpeľňa pôsobí vzdušným a presvetleným dojmom, je pre vás sprchová sklenená zástena walk in rozhodne tým pravým.

Sprchové zásteny walk in shower

Sprchové zásteny walk in shower poskytujú pohodlnejší zážitok zo sprchovania. Niet sa čomu diviť, že sa Walk-in sprchy stávajú obľúbeným trendom. Sú pohodlnejšie a efektívnejšie ako tradičné sprchové zásteny. Tento typ zásteny je po stranách otvorený. Ľudia milujú pohodlie, keď môžu vchádzať a vychádzať zo sprchy bez toho, aby museli preliezať vaňu či sa obmedzovať priestorom. Bezbariérové ​​sprchy sa stávajú populárnym trendom, a to z dobrého dôvodu. Sú pohodlné a poskytujú viac pohlcujúci zážitok zo sprchovania.

Krása kúpelne spočíva v tom, že sklo na sprchový kút walk in ktoré si vyberiete, bude skutočne stredobodom pozornosti: je to dokonalý spôsob, ako predviesť svoj jedinečný vkus a dizajn. Ponúkame sklenené sprchové zásteny walk in na mieru pre každý dizajn kúpeľne. Môžete si vybrať medzi čírym sklom, vďaka ktorému bude miestnosť vyzerať priestrannejšie, alebo nepriehľadným sklom, ktoré poskytne extra úroveň súkromia. Sklo na sprchový kút walk in na úrovni podlahy je ideálnou voľbou pre majiteľov domov, ktorí môžu mať obmedzenú pohyblivosť.